با توجه به گسترش شبکه های کامپوتری و ارتباط سیستم ها با یکدیگر موجب شده است تا مدیران شرکت ها و سازمان ها نیاز داشته باشند تا از اخرین وضعیت تجهیزات شبکه برای بررسی نحوه عملکرد سیستم ها و راندمان و مدیریت ان ها اطلاع داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل اقدامات لازم را انجام دهند. لذا با توجه به افزایش روزافزون سیستم ها و تجهیزات شبکه ای در ادارات و سازمان ها لازم است از شبکه و تجهیزات پشتیبانی شود تا سیستم ها همواره در حال کار بوده و خللی در کار سازمان ها وارد نشود.

خدماتی که پس از راه اندازی شبکه بخش پشتیبانی شبکه در شرکت ها انجام میدهد با توجه به وسعت و تجهیزات سرورها متفاوت است اما به صورت کلی شرح وظایف پشتیبان شبکه به صورت زیر می باشد:

  1. آموزش کاربران شبکه با هدف کاهش مشکلات شبکه ای و امنیتی
  2. آموزش مداوم تیم پشتیبانی و ارائه اطلاعات لازم
  3. بررسی وضعیت امنیت کلی شبکه با هدف کاهش ریسک
  4. پشتیبانی و نگهداری سیستم عاملهای سرور
  5. مانیتورینگ شبکه و دیده بانی ( Monitoring ) روزمره تجهیزات شبکه و سرورها

و …..

network support


چرا پشتیبانی شبکه برای شرکت ها لازم است ؟

یکی از نقش های مهم پشتیبان شبکه میتوان به بررسی نیاز های اتی شبکه شرکت های طرف قرارداد اشاره کرد که کارشناسان شبکه با بررسی دقیق وضعیت شرکت ها میبایست ان را پیش بینی کنند تا در اینده از وقوع مشکلات بزرگتر جلوگیری و مانع از بین رفتن منابع گردد

شرکت طراحان گسترش شبکه با چندین سال سایقه در زمینه نگهداری و پشتیبانی شبکه و ارائه راهکارهای مناسب برای سازمان ها و ادارات قادر به همکاری با سایر شرکت ها می باشد

در مرحله اول ارائه خدمات نگهداری شبکه های کامپیوتری پس از دریافت تماس از سوی سازمان ها و ادارات, شرکت گسترش شبکه با بررسی های اولیه نیاز های سازمان شما را شناسایی و پس از عقد قرارداد شرکت با , بررسی ها تکمیل و شرکت با ارائه راه کار های بهینه در صدد رفع نیاز سازمان اقدامات لازم را لحاظ میکند.

پس از بررسی های تکمیلی کارشناسان  با بهره مندی از تخصص خود تمام نیاز های شبکه,سخت افزاری , نرم افزاری , و نرم افزار های سازمان ما را پوشش می دهند.

کارشاسان در هنگام بروز مشکل به محل اعزام شده و با بهره گیری از تخصص خود در حداقل زمان ممکن مشکل را رفع کرده و یا در صورت امکان پشتیبانی از راه دور صورت میگیرد.

همان طور که میدانیم در مبحث شبکه هیچگاه نمیتوان به امنیت و پایداری کامل رسید به همین منظور این موضوع همیشه باید مورد بررسی قرار گیرد و با یکبار ایمن کردن شبکه کار به پایان نمیرسد .یک شبکه پایدار و موفق در هر لحظه نیازمند بازبینی و بررسی می باشد .